back Atgal

Botulino toksino injekcijos – efektyviam raukšlių mažinimui ir profilaktikai

Mimikos raukšlės dažnai pradeda formuotis dar ankstyvoje jaunystėje reiškiant emocijas ir suintensyvėjus tam tikrų raumenų veiklai. Raukšlės įprastai būna labiausiai pastebimos kaktos, tarpuakio ir akių srityse, dažnai jos suteikia veidui pavargusią, susirūpinusią ar net piktą veido išraišką. Tačiau grožio industrija siūlo vis daugiau priemonių, padedančių be chirurginių intervencijų pakoreguoti nepageidaujamus pokyčius ir susigrąžinti jaunatviškesnę išvaizdą. Viena iš jų – botulino toksino injekcijos.

Botulino toksinas medicinoje pirmiausia buvo pradėtas naudoti raumenų spazmams gydyti. Pastebėjus šios medžiagos šalutinį poveikį odai toje vietoje, kur jos buvo suleista, prieš tris dešimtmečius botulinas pasitelktas ir estetiniams tikslams. Botulino toksino injekcijomis blokuojami hiperaktyvūs raumenys, atsakingi už mimikos raukšlių formavimąsi. Injekcijų pagalba galima sušvelninti ar net visai panaikinti „rūpesčio“ arba „pykčio“ raukšles tarp akių, horizontalias raukšles kaktoje, raukšleles ties išoriniais akių kampučiais. Botulino toksino injekcijomis taip pat galima kilstelėti smuktelėjusius lūpų kampučius, koreguoti danteninę šypseną, palyginti kaklo raukšles.

Nors prieš ryžtantis šioms injekcijoms neretai baiminamasi skausmo, mėlynių, nuogąstaujama, kad po procedūros veidas gali atrodyti nenatūraliai, odontologijos ir estetinės medicinos centro „T&T“ specialistai užtikrina, kad injekcijos, atliekamos profesionalo, yra neskausmingos, saugios, o veidui suteikiama jaunatviškesnė išvaizda. Botulino injekcijos visiškai nesutrikdo įprasto gyvenimo ritmo – iš karto po procedūros galima grįžti prie įprastos veiklos, sportuoti, vykti atostogauti, nebūtina vengti saulės spindulių. Botulino toksino injekcijų poveikis tampa matomu praėjus 3-4 dienoms po procedūros, tačiau galutiniu rezultatu galima džiaugtis po 1-2 savaičių.

Pastoviam efektui išlaikyti rekomenduojama injekcijas atlikti kas 6-8 mėnesius. Pastoviai kartojant injekcijas, jų poveikis ilgėja, taip pat prarandamas įprotis raukytis, lemiantis mimikos raukšlių susidarymą, todėl jos formuojasi kur kas lėčiau. Esant labai intensyviam raumenų aktyvumui, botulino toksino injekcijos gali būti naudojamos ir raukšlių profilaktikai. Anksčiau pradėtos leisti injekcijos blokuoja nevalingas mimikas ir stabdo raukšlių atsiradimą. Botulino injekcijos ne tik išlygina raukšles – patrauklesnė išvaizda leidžia labiau pasitikėti savimi, komfortiškiau jaustis bendraujant su aplinkiniais.

Botulino toksino injekcijos taip pat gali taikomos hiperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo gydymui) pažastų, delnų, padų srityse.

Nors botulino toksino injekcijos vis populiarėja, nereikia pamiršti, kad tai ne tik estetinė, bet ir medicininė procedūra. Tinkamos injekcijų vietos ir dozės parinkimui reikalingas anatominės veido sandaros išmanymas. Saugiai atlikti šias injekcijas gali tik licenciją tam turintys gydytojai, nes netinkamai suleidus preparatą, galimos komplikacijos.

Skirtingai nei prieš kelis dešimtmečius, kai moterų veidai nuo per dažnų ir per gausių injekcijų neretai tapdavo panašūs į kaukes, šiuo metu siekiama pabrėžti natūralų grožį. Patyrusių specialistų nedideliais kiekiais į strateginius taškus leidžiamas preparatas suaktyvina veido raumenų raiščius ir suteikia švelnų bei ilgalaikį rezultatą. Odontologijos ir estetinės medicinos centre „T&T“ botulino injekcijas profesionaliai atlieka ilgametę patirtį turintis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Stundys, o injekcijoms naudojami tik sertifikuoti, aukštos kokybės preparatai. Patyręs gydytojas, vadovaudamasis šiuolaikine estetikos samprata, botulino injekcijomis siekia sukurti ir puoselėti natūralią veido išvaizdą, sumažinant raukšlių gylį, atkuriant jaunatviškumą, tačiau išsaugant mimiką, jausmingumą ir kiekvieno paciento savitumą.

Mintys apie raukšles ar išvaizdos netobulumus neduoda ramybės? Registruokitės pas plastikos chirurgą Domantą Stundį ir džiaukitės pastebimai atjaunėjusiu veidu ir didesniu pasitikėjimu savimi!